sobota, 6 listopada 2010

Błonnik pokarmowy a nadwaga


Każda kobieta chcąca skutecznie się odchudzić, musi zdawać sobie sprawę z tego, jak dobroczynny na wagę jest  błonnik. Działanie błonnika jest skuteczne w procesie zrzucania zbędnych kilogramów, ponieważ popity dużą ilością wody pęcznieje w żołądku. Wywołuje to więc taki efekt, że osoba go zażywająca długo nie odczuwa głodu i czuje się syta. A dzięki temu nie nabiera dodatkowej masy.  Poza tym właściwości błonnika  są takie iż zatrzymuje pokarm w żołądku. 

Wiele preparatów pomagających w odchudzaniu, dostępnych na rynku, w swoim składzie zawiera błonnik. Istotne jest także to, że ludzki organizm potrzebuje go znacznie więcej, niż mu go dostarczamy. Nawet dobrze skomponowana dieta, nie zawsze jest w stanie zapewnić go w odpowiedniej ilości., dobrze jest więc  znać produkty bogate w błonnik pokarmowy. Instytut Żywności i Żywienia informuje, iż średnio przyjmujemy go zaledwie około 6-8 gram, gdy tymczasem potrzeba go znacznie więcej. Niekiedy nawet aż około 40 gram. Różnica jest więc olbrzymia. Dlatego specjaliści zalecają, by przyjmować go w postaci dodatkowej, jako suplement diety. Najlepiej trzy razy dziennie. Informują przy tym także, by bezwzględnie pamiętać o dostarczaniu organizmowi odpowiednio dużej dawki płynów. 

Jest to ważne dla procesów pęcznienia, ponieważ błonnik wchłania wodę znacznie szybciej. Przyjmując błonnik o wiele łatwiej o zgrabna sylwetkę i figurę modelki. Mówi się nawet, że błonnik pozwala normalnie jeść, a jednocześnie chudnąć. Dla wielu osób mających tu i ówdzie zbyt dużo, jest to bardzo dobra wiadomość. Nie potrzeba bowiem się już głodzić i stosować restrykcyjnych diet. Wystarczy przyjmowanie odpowiedniej dawki błonnika, a waga sama będzie spadać. Oczywiście ważne jest zachowanie zasad prawidłowego żywienia, tak by organizm otrzymywał właściwą dawkę minerałów i innych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz