niedziela, 13 marca 2011

Zielony laser prostata


Mężczyźni, którzy cierpią na prostatę, nie muszą od razu przechodzić operacji. Najnowsza medycyna pozwala bowiem w mniej zaawansowanych przypadkach na zastosowanie prostata laser. W krajach Europy Zachodniej takie leczenie staje się coraz bardziej popularne, głównie z tego powodu, że jest znacznie mniej inwazyjne oraz daje szanse na szybszy powrót do pełnej sprawności.

Laser prostata


W Polsce również chętniej korzysta się  z tego sposobu. Niestety w dalszym ciągu tylko nieliczne szpitale mogą sobie pozwolić na tak nowoczesny sprzęt. Prostata laser: Leczenie laserowe już dawno okazało się być niezwykle skutecznym i szybkim sposobem w radzeniu sobie z prostatą. Mówi się tu raczej o drobnym zabiegu, a nie skomplikowanej operacji. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia lekarz może niezwykle precyzyjnie usnąć tkanki prostaty. Co ciekawe w trakcie zabiegu wszystko obserwuje się na specjalnym monitorze, a sama ingerencja urządzenia jest całkowicie pozbawiona jakiegokolwiek krwawienia mężczyzny. 

Laer prostata dodatkowe informacje

Wielu uznanych profesorów chwali ten sposób, jak niesłychany krok do przodu w medycynie. Dzięki takiemu rozwiązaniu mężczyźni nie muszą spędzać więcej czasu w szpitalu, niż jest to wymagane. Zazwyczaj trwa to nawet mniej niż godzinę. Dodatkowo przy użyciu lasera wszystko jest niezwykle bezpieczne i w pełni komfortowe dla pacjenta. Po zakończonym zabiegu, pacjent od razu może wrócić do domu, bez konieczności szpitalnej hospitalizacji. Jest to więc nie tylko wygodne dla lekarzy, ale i bardzo praktyczne dla pacjentów. Jest to także nadzieja dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na dłuższe wyłączenie choćby z aktywności zawodowej. Trzeba więc liczyć na to, że laserowe leczenie prostaty będzie coraz bardziej dostępne i częściej wykorzystywane, rezygnując tym samym z klasycznych operacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz