poniedziałek, 7 listopada 2016

Dieta strefowa co to takiego ?Niemal każda gwiazda filmu, sceny czy sportu jest na diecie non stop. Oczywiście różnią się one od tego, jaki zawód jest przez nie wykonywany. Bo wiadomo, że sportowiec musi przyjmować znacznie więcej kalorii, niż chociażby aktorka. Niemniej jednak większość ze znanych z ekranu osób korzysta z jednego sposobu zachowania idealnej figury. Sposobem tym jest dieta strefowa. 

 Dieta strefowa

Tzw. dietę Zone wprowadził amerykański dietetyk i biotechnolog. Najkrócej mówiąc dieta strefowa polega na przyjmowaniu określonych niskich ilości węglowodanów, można ją wspierać skutecznymi suplementami odchudzającymi takimi jak jagody acai. Doktor Sears opracował sposób wedle którego, osoba stosująca dietę musi przyjmować dokładną liczbę białek, węglowodanów i tłuszczy. Ilość ta jest dokładnie opracowana dla każdego.

 Dieta strefowa charakteryzuje się przede wszystkim tym, że w każdym posiłku musi znaleźć się taka sama suma danych składników. By otrzymać efekt szczupłej i zgrabnej sylwetki, należy tego bezwzględnie przestrzegać. Dzięki temu nie ma możliwości uzyskania tak niechcianego efektu jojo. Trzeba jednak liczyć się z tym, że spadek wagi będzie następował powoli, bez spektakularnych efektów.
To, co jeszcze jest charakterystyczne, to to, ze dieta strefowa jest tez zwana  skutczna dieta zbudowana jest z tzw. 11 cegiełek, a w skład każdej wchodzi odpowiednia ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Osoba korzystająca z tego sposobu sama komponuje sobie swój dzień żywieniowy.

 To ona decyduje bowiem ile takich cegiełek- czyli produktów zje na śniadanie, obiad i kolacje. Nie można jednak przekroczyć zalecanej dawki. Dla osób początkujących,  a niechcących się pogubić, opracowano masę dodatkowych tabel, pomocnych w pierwszym okresie stosowania diety.

 Z czasem sposób ten okazuje się jednak bardzo prosty. O skuteczności i zaletach, jakie niesie za sobą dieta strefowa mówią już nie tylko znane osobistości, ale i zwykli ludzie, walczącymi od lat ze zbędnymi kilogramami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz